Timetable

Mittwoch 17.07.2024
PENNY DJ Tower
Channel Blue
Channel Red
Channel Green
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
David Teiner
14:00 - 17:00
JØA
18:30 - 20:00
DJ Listorio
17:00 - 18:30
Davide
20:00 - 21:00
Drumcomplex
22:00 - 23:00
Nana K
21:00 - 22:00
Ben Champell
23:00 - 00:00
Discofamily
20:00 - 22:00
Beatbozz
22:00 - 00:00
Maté
20:00 - 22:00
Outrage
22:00 - 00:00
Donnerstag 18.07.2024
Desert Valley Stage
Casa Bacardí
PENNY DJ Tower
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
Andrew Rayel
20:00 - 21:00
AXMO
23:00 - 00:00
BRANDON
17:00 - 18:00
STVW
18:00 - 19:00
W&W
Headliner
21:00 - 22:00
Rave Republic
19:00 - 20:00
Blasterjaxx
22:00 - 23:00
Felix Kröcher
23:00 - 00:00
Phil Fuldner
19:00 - 20:00
Gigo 'n' Migo
18:00 - 19:00
YouNotUs
22:00 - 23:00
Alexander Som
17:00 - 18:00
Damien N-Drix
21:00 - 22:00
DJ Licious
20:00 - 21:00
Bassjackers
22:00 - 23:00
Jan-Christian Zeller
18:00 - 19:00
Chris el Greco
16:00 - 17:00
David Herrlich
14:00 - 15:00
Oliver Magenta
17:00 - 18:00
Julian Jordan
20:00 - 21:00
Adaptiv
12:00 - 13:00
Dominik Koislmeyer
13:00 - 14:00
Lost Identity
23:00 - 00:00
LUM!X
19:00 - 20:00
Max Bering
15:00 - 16:00
David Puentez
21:00 - 22:00
Freitag 19.07.2024
Mainstage
Bill's Factory
Cloud Factory
Power Plant
Time Lab
Desert Valley Stage
Brainwash
Theatre
Casa Bacardí
CUPRA Wacky Shack
Jägermeister Gigant
PENNY DJ Tower
Ploom Heat Club
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
OBS
15:00 - 16:15
MC Haits
15:00 - 02:00
Oliver Heldens
Headliner
22:05 - 23:20
Will Sparks
18:35 - 19:50
Timmy Trumpet
Headliner
00:45 - 02:00
Dimitri Vegas & Like Mike
Headliner
23:25 - 00:40
Juicy M
16:20 - 17:20
Maddix
17:25 - 18:30
Yellow Claw
21:00 - 22:00
Showtek
19:55 - 20:55
Moguai
18:00 - 19:00
Topic & Friends
23:15 - 00:45
Joel Corry
20:15 - 21:15
Harris & Ford
01:45 - 03:00
Twocolors
16:00 - 17:00
David Puentez
21:15 - 22:15
Cassö
17:00 - 18:00
Marten Hørger
00:45 - 01:45
Gestört aber Geil
19:00 - 20:15
Martin Solveig
22:15 - 23:15
Fast Boy
15:00 - 16:00
Sefa
23:30 - 00:30
Warface
21:30 - 22:30
Broken Element
16:00 - 17:00
Deadly Guns (Thunder in Paradise Live)
00:30 - 01:00
Rebelion
20:30 - 21:30
Dimitri K
03:00 - 04:00
Aversion
19:30 - 20:30
Rooler
18:30 - 19:30
Dual Damage
22:30 - 23:30
Angerfist
01:00 - 02:00
The Purge
17:00 - 18:00
Imperatorz (Live)
18:00 - 18:30
Mixturez
15:00 - 16:00
MC Livid
15:00 - 04:00
Miss K8 x N-Vitral
02:00 - 03:00
Barely Alive
20:00 - 21:00
Sekula
16:00 - 17:00
Luude
22:00 - 23:00
Dan Lee
17:00 - 18:00
Makla
15:00 - 16:00
Eskei83
18:00 - 19:00
Andromedik
19:00 - 20:00
Eptic
23:00 - 00:00
Dirtyphonics
02:00 - 03:00
Dimension
01:00 - 02:00
Ray Volpe
21:00 - 22:00
Koven
00:00 - 01:00
Autodrive x Badfella
03:00 - 04:00
Sarazar
15:00 - 16:30
Die Gebrüder Brett
01:30 - 02:30
Bennett
23:00 - 00:00
KomaCasper
18:00 - 19:30
ZEUZ
02:30 - 04:00
Macon
19:30 - 20:00
KXXMA
20:45 - 21:30
Alfred Heinrichs
00:00 - 01:30
Nusha
21:30 - 23:00
Sonny Wern
20:00 - 20:45
Tchami
23:00 - 01:00
John Summit
19:00 - 21:00
Odd Mob
02:30 - 04:00
Gordo
21:00 - 23:00
Lovra
17:00 - 19:00
Slashy Disco
15:00 - 17:00
AC Slater x Curbi
01:00 - 02:30
Big Mike Colonia
21:45 - 22:15
Mo-Torres
17:45 - 18:30
Cat Ballou
16:45 - 17:30
Team Rhythmusgymnastik
18:30 - 20:10
Teddy-O
23:30 - 02:00
Evil Jared & Krogi
20:45 - 21:30
Money Boy
22:30 - 23:15
Pink Poms
20:10 - 20:30
Timon Krause
18:15 - 19:00
Disco Danny & The Queens
21:30 - 23:00
Acrobatics
16:45 - 17:40
Acrobatics
20:00 - 21:00
Acrobatics
23:00 - 00:00
Bezerkus Bingo with Janey Jacké, My Little Puny & ChelseaBoy
19:00 - 19:30
Radio Sabor Soundsystem
22:00 - 00:00
DJ Mad & DJ Zacari
00:00 - 02:00
C-Black
20:00 - 22:00
Val
17:00 - 18:00
Wolffman & MC Me
02:00 - 04:00
Urban O
15:00 - 16:00
Sydi Gonzales & MC Ernestoo
18:00 - 20:00
Hilana
16:00 - 17:00
Dannic
00:10 - 01:15
LOVRA HOUSECAT TAKEOVER: GUZ
20:25 - 21:10
Marten Lou
19:20 - 20:20
Max Bering
15:00 - 16:00
Merow
18:15 - 19:15
Phake
17:10 - 18:10
Eskei83
17:35 - 17:35
Dan Lee
17:36 - 17:36
Avaion
16:05 - 17:05
LOVRA HOUSECAT TAKEOVER: Lovra
21:10 - 21:55
LOVRA HOUSECAT TAKEOVER: Odd Mob
21:55 - 22:40
GUZ x LOVRA x Odd Mob
22:40 - 23:00
Eskei83 x Dan Lee
23:05 - 00:05
Dennis Reif
00:30 - 01:30
Crux Pistols
23:00 - 00:30
DJ B-Phisto
15:00 - 17:30
Pass Dat Aux
17:30 - 19:30
Sternbush
14:00 - 15:00
JVRDY
13:00 - 14:00
Empra
12:00 - 13:00
Lahos
20:00 - 22:00
Sven TM
15:00 - 18:00
Sven TM
00:00 - 01:00
Relova
18:00 - 20:00
Jasmin Blust
22:00 - 00:00
Samstag 20.07.2024
Mainstage
Bill's Factory
Cloud Factory
Power Plant
Time Lab
Desert Valley Stage
Brainwash
Theatre
Casa Bacardí
CUPRA Wacky Shack
Jägermeister Gigant
PENNY DJ Tower
Ploom Heat Club
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
Steve Aoki
Headliner
00:30 - 01:45
Lucas & Steve
16:10 - 17:25
Blasterjaxx
17:30 - 18:30
Official Parookaville Ceremony
01:45 - 02:00
Avaion
15:00 - 16:05
MC Haits
15:00 - 03:00
Armin van Buuren
Headliner
23:10 - 00:25
Lost Identity
02:00 - 03:00
KSHMR
Headliner
19:55 - 20:55
Alle Farben
18:35 - 19:50
Robin Schulz
Headliner
21:00 - 22:00
W&W
Headliner
22:05 - 23:05
Da Tweekaz
21:00 - 22:00
TESFY
16:00 - 17:00
Jebroer
18:00 - 19:00
Brennan Heart
23:00 - 00:00
Dr. Peacock
02:00 - 03:00
Coone
20:00 - 21:00
D-Block & S-te-Fan
22:00 - 23:00
Sub Zero Project
00:00 - 01:00
Teknoclash
17:00 - 18:00
Atmozfears & Sound Rush pres. 2▲1
19:00 - 20:00
Showtek (Hardstyle Exclusive Set)
01:00 - 02:00
Maxtreme x Dropixx
15:00 - 16:00
MC DL
15:00 - 03:00
Villain
15:00 - 03:00
Johannes Schuster
17:00 - 19:00
Rewi
15:00 - 17:00
I Hate Models
20:30 - 22:30
Charlie Sparks
00:30 - 02:30
Nico Moreno
02:30 - 04:00
999999999
22:30 - 00:30
Cloudy
19:00 - 20:30
Sam Feldt
01:00 - 02:00
Quintino
00:00 - 01:00
Lunax
19:00 - 20:00
Mariana Bo
22:00 - 23:00
Pajane
21:00 - 22:00
Mike Williams
02:00 - 03:00
Cyril
16:00 - 17:00
Dastic
20:00 - 21:00
D.T.E
15:00 - 16:00
Floris van Oranje
17:00 - 18:00
Poltergst
03:00 - 04:00
Yung Felix
18:00 - 19:00
TUJAMO
23:00 - 00:00
Da Hool
20:00 - 21:15
Fedde le Grand
22:15 - 23:30
Tube & Berger
19:00 - 20:00
Yves V
23:30 - 00:30
Lexy & K-Paul
21:15 - 22:15
Tom Novy
15:00 - 16:00
Paul Elstak
00:30 - 01:45
Moonbootica
16:00 - 17:00
Charly Lownoise
01:45 - 02:45
The Disco Boys
18:00 - 19:00
djraw (fka Dune)
02:45 - 04:00
Special D.
17:00 - 18:00
Toby Romeo
17:00 - 19:00
Hugel
19:00 - 21:00
Armand van Helden
21:00 - 22:30
Hannah Laing
02:30 - 04:00
Sonny Fodera
22:30 - 00:30
KREAM
00:30 - 02:30
Christopher Bongard
15:00 - 17:00
Eko Fresh
18:00 - 18:45
Grüngürtelrosen
16:10 - 16:40
Team Rhythmusgymnastik
20:00 - 21:40
Miljö
17:00 - 17:45
Frizzo
00:15 - 02:00
Wildecker Herzbuben
21:40 - 22:00
Kamping Kitsch Club
15:00 - 16:10
Tiefbasskommando
22:15 - 23:15
Timon Krause
18:15 - 19:00
Der allerletzte Podcast - Mit Daniel Danger
15:00 - 16:45
Disco Danny & The Queens
21:30 - 23:00
Acrobatics
16:45 - 17:45
Acrobatics
20:00 - 21:00
Acrobatics
23:05 - 00:00
Bezerkus Bingo with Janey Jacké, My Little Puny & ChelseaBoy
19:00 - 19:30
Bomba Latina
00:00 - 02:00
Jugglerz
21:00 - 23:00
AfroVibrations
19:00 - 21:00
Delam Intl.
17:00 - 19:00
Cactus Vibes
02:00 - 04:00
Kybba
23:00 - 00:00
Zola
16:00 - 17:00
Lil Ma
15:00 - 16:00
Mr. Belt & Wezol
20:25 - 21:55
Dave Replay
00:10 - 01:10
Laura van Dam
19:20 - 20:20
Mike Williams
23:05 - 00:05
Sam Collins
17:10 - 18:10
Slashy Disco
16:05 - 17:05
Hugel
22:00 - 23:00
Dhali
15:00 - 16:00
Tujamo x Lost Identity (Special Tech House Set)
18:15 - 19:15
Wankelmut
00:30 - 01:30
Dipped In Colors
21:30 - 23:00
DJ Maxxx
23:00 - 00:30
Miami Lenz
15:00 - 17:30
Miami Lenz
19:30 - 21:30
Pass Dat Aux
17:30 - 19:30
DMNK
14:00 - 15:00
Dirk Siedhoff
13:00 - 14:00
Bassmassage
12:00 - 13:00
Sven TM
15:00 - 18:00
Sven TM
00:00 - 01:00
Wankelmut
18:00 - 20:00
Agatino Romero
20:00 - 22:00
Tube & Berger
22:00 - 00:00
Sonntag 21.07.2024
Mainstage
Bill's Factory
Cloud Factory
Power Plant
Time Lab
Desert Valley Stage
Brainwash
Theatre
Casa Bacardí
CUPRA Wacky Shack
Jägermeister Gigant
PENNY DJ Tower
Ploom Heat Club
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
Lari Luke
16:05 - 17:05
Neelix
20:25 - 21:25
Paul Kalkbrenner
Headliner
22:40 - 23:50
John Newman
18:15 - 19:15
Hardwell
Headliner
00:00 - 01:00
Don Diablo
Headliner
21:30 - 22:30
TUJAMO
17:10 - 18:10
Zerb
15:00 - 16:05
MC Haits
15:00 - 01:00
Felix Jaehn
Headliner
19:20 - 20:20
HBz
22:00 - 23:15
Alexander Marcus
23:45 - 00:35
Ski Aggu
19:00 - 20:00
Tream
17:30 - 18:30
Scooter
Headliner
20:30 - 21:30
Heino
16:30 - 17:00
Druckluft
15:45 - 16:15
Found Identity
15:00 - 15:45
Farewell Ceremony
23:40 - 23:45
Above & Beyond
Headliner
22:30 - 00:00
Giuseppe Ottaviani
00:00 - 01:00
Pretty Pink
19:00 - 20:00
Cristoph
18:00 - 19:00
Korolova
20:00 - 21:00
Cosmic Gate
21:00 - 22:30
Anamē
16:00 - 17:00
Aaron Hibell
17:00 - 18:00
Benjamin R
15:00 - 16:00
Oliver Magenta
16:00 - 17:00
LNY TNZ
19:00 - 20:00
Audiotricz
20:00 - 21:00
DJ Isaac
22:00 - 23:00
TNT
23:00 - 00:00
Timbo & This Chris
00:00 - 01:00
Lost Identity
17:00 - 18:00
Outsiders
21:00 - 22:00
Yamatomaya
15:00 - 16:00
Teknoclash
18:00 - 19:00
Plastik Funk
00:00 - 01:00
VIZE
20:00 - 21:00
Öwnboss
21:00 - 22:00
Jerome
19:00 - 20:00
Noel Holler
17:00 - 18:00
Neptunica
18:00 - 19:00
Creeds
22:00 - 23:00
le Shuuk
23:00 - 00:00
Mark Bale
15:00 - 16:00
BRANDON
16:00 - 17:00
Mausio
23:45 - 01:00
HI-LO
20:00 - 22:00
Lilly Palmer
18:00 - 20:00
Space 92
22:00 - 23:45
Drumcomplex
15:00 - 16:30
LUSU
16:30 - 18:00
Jan-Christian Zeller
20:00 - 21:00
Domenico Anzaldi
22:45 - 00:00
Niklas Dee & Luca-Dante Spadafora
18:30 - 20:00
Amaru
17:45 - 18:15
Julian Sommer
21:30 - 22:00
Knallblech
16:00 - 16:45
Mola Adebisi
15:00 - 15:45
Mola Adebisi
16:30 - 16:45
Mola Adebisi
17:30 - 17:45
Mola Adebisi
18:15 - 18:30
Mola Adebisi
21:00 - 21:30
Mola Adebisi
22:00 - 22:45
Daniel Luis
17:45 - 18:30
Die POCHERS! Frisch Recycelt
15:00 - 16:45
Disco Danny & The Queens
21:30 - 23:00
Acrobatics
18:30 - 19:30
Acrobatics
20:00 - 20:55
Acrobatics
23:00 - 00:00
Bezerkus Bingo with Janey Jacké, My Little Puny & ChelseaBoy
16:45 - 17:15
Francisco
17:00 - 18:30
Genovesa
15:00 - 16:00
Lolo Sace
16:00 - 17:00
Vunzige Deuntjes Soundsystem
18:30 - 20:30
Afro Bros
20:30 - 22:00
Juizzed
22:00 - 00:30
Seth Hills
21:45 - 22:45
Battle Round I
15:00 - 15:30
Battle Round II
16:00 - 16:30
Final Battle
17:00 - 17:30
Chico Rose
20:40 - 21:40
just_us
19:35 - 20:35
Angie Mill
15:35 - 15:55
Juicy M
18:30 - 19:30
Teenage Mutants
22:50 - 23:50
Angie Mill
16:35 - 16:55
Angie Mill
17:35 - 17:55
Winner Announcement by Juicy M.
18:00 - 18:05
Winner & Juicy M.
18:05 - 18:25
Grimix
21:30 - 01:00
DJ Abuze
20:00 - 21:30
DJ Maxxx
15:00 - 16:30
DJ Abuze
16:30 - 18:00
Pass Dat Aux
18:00 - 20:00
MBP
12:00 - 13:00
Zeitgeist
14:00 - 15:00
Jasmin Blust
13:00 - 14:00
Sven TM
15:00 - 18:00
Sven TM
23:00 - 00:00
Maddi Bu
18:00 - 19:30
Dirk Siedhoff
19:30 - 21:30
Domenico Rondinelli
21:30 - 23:00

Partner / Friends

ING
Penny
Warsteiner
MTV
NRJ
Pro7
1Live